Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna Dla innych i dla siebie
patchworki szyte ku radości naszej i innych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sztukowanie spodów patchworków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Nasze kursy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 09:11    Temat postu: Sztukowanie spodów patchworków Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie napiszę (przynajmniej w tej chwili) nic odkrywczego, ale chyba rozważania na temat spodów mogą się znaleźć właśnie tutaj, wśród kursów.
Uszyłam wierzch do dużej kołdry, długość 222 cm, szerokość 233.
Materiał na spód mam szerokości 144 cm, więc nie da się uniknąć sztukowania. Zastanawiam się i kombinuję, jak kroić i jak sztukowac, żeby po dodaniu jeszcze drugiego materiału (bo tej jeden nie wystarczy) wyszło coś sensownego.
Wymyśliłam, ze materiał "zasadniczy" dam w środku, formując z niego prostokąt największy jaki się da, a materiał uzupełniający - w formie pasa na brzegach, dookoła patchworka.
Chętnie wzięłabym udział w dyskusji na ten temat, posłuchała Waszych dobrych rad. Czy lepiej udawać, że to jest jeden kawałek (ale nie mam zamiaru dopadowywać dość rzadko rozmieszconego wzoru!), czy przeciwnie, zeszywać tak, zeby był jakiś deseń na spodzie?

Z własnego doświadczenia przestrezegam wszystkich przed zostawianiem gdzie indziej niż przy brzegu schowanej pod spodem "krajki", czyli brzegu fabrycznego. Raz taki brzeg zostawiłam i potem bardzo trudno sie w tym miejscu pikowało, trzeba było wyciągać igłę obcęgami.

Prosze, dajcie mi te rady jak najprędzej, bo za tydzień na spotkaniu kołdra ma być kanapkowana, czyli musze ten spód wcześniej uszyć i zeszyć go z wierzchem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama






Wysłany: Nie Lis 09, 2008 09:11    Temat postu:

Powrót do góry
kankanka
mistrz
mistrz


Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie staram się dopasować tył do przodu, czyli kolorystycznie powinno to grać lub tematycznie. Nie widzę żadnych przeszkód w sztukowaniu tyłu i można tu się pobawić nie tylko w doszycie boków, ale także góry i dołu, wtedy tak w ramy wzięty tył stwarza wrażenie pełnej kompozycji. Co do krajek to ja zawsze je wywalam z tkaniny, chyba, że brakuje mi 1 lub 2 cm tkaniny to wtedy wszywam to w brzeg. Krajki są bardzo sztywne i szkoda naszych igieł na szycie po nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 09, 2008 12:43    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Nasze kursy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Dla innych i dla siebie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group