Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna Dla innych i dla siebie
patchworki szyte ku radości naszej i innych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dom Dziecka w Górcu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Projekty do realizacji w przyszłości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 09:46    Temat postu: Dom Dziecka w Górcu Odpowiedz z cytatem

Witam koleżanki!
Wobec milczenia Milicza Gosia zaproponowała zmianę a ja znalazłam (z pomocą mojej siostry Bożeny) nieduży dom dziecka w Górcu koło Strzelina.
Jeśli Milicz sie odezwie to trochę poczeka.
Rozmawiałam z Panią Dyrektor, ucieszyła się z naszej propozycji.
Chciałaby, żeby dzieci miały kolorowe jaśki na tapczanach. Mamy więc do uszycia 38 poduszek - tyle miejsc ma placówka. Poszewek już mamy sporo uszytych ale trzeba jeszcze wkłady do nich. U Gosi są te poszewki, nie pamiętam ile dokładnie więc uprzejmie proszę o informację. Rozpiętość wiekowa dzieci jest duża, ok. 1/4 to dzieci starsze. Myślę, że uszyjemy dla nich poduchy z obrazkami z materiałów i te z paneli od Magdy.
Proszę o ew. opinie i uwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Sty 28, 2011 09:46    Temat postu:

Powrót do góry
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w tej chwili 30 gotowych poduszek, to znaczy poszewek z obrazkami - większość z paneli, ale nie tylko. Mamy obiecane poduszki od Celiny, może Elora też swoją skończy - niewiele brakuje do 38.
Posiadam sporo materiału na uszycie powłoczek na jaśki i trochę "wypełnienia", myślę, że na 6-8 jaśków. Jednak nie dam rady teraz nic zrobić, dopóki mi nie zdejmą gipsu z ręki - dzisiaj mija trzeci tydzień od złamania, powinno być już "z górki".
Obejrzałam gotowe poduszki:
- 9 z końmi z tych paneli od Magdalenki (5 z granatową ramką, 4 z czerwoną). Mają jednak różne "spody".
- 4 z rybami (tło to skrawki z Wielkiego B)
- 3 z delfinami z paneli
- 2 z misiami
- 2 z sercami
- 2 z głowami chłopaków
- 5 z królewnami, wróżkami, w kol. różowym
-1 z jaskółkami (panel), 1 z aplikacją (kot Sylwester i spółka), 1 z haftem xxx: krowy w samochodzie (tym samym nie można już tego haftu wszyć w kołderkę)

W przyszłości albo zrobimy spotkanie, albo postaram się porobić zdjęcia, żeby postanowić, czy obrazki mogą się powtarzać.

Myślałam jeszcze o dzieciach z hospicjum we Wrocławiu (w przyszłości), więc nie ma tak, że poduszek będzie za dużo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ta ja dorzucę moje 6 szt: jedna panelowa z jelonkiem i 5 z cyrkowymi obrazkami (prawie skończone - do zeszycia góra z pleckami).
Była jeszcza z kurą ale się ulotniła...

Myślę, że panelowych to po sztuce damy coby na produkcję fabryczną nie wyglądało. Poza tym większość dzieci jest raczej nieduża i takie z obrazkami dziecinnymi też by się przydały.
Ja wyciągnęłam następną szmatkę ze zwierzaczkami do wycięcia i z nich kilka machnę. I jeszcze mam 3 panele: kury, pandy i konia.

Zgadzam sie z Gosią, od przybytku głowa nie boli, będzie z czego wybierać.
Bo panele są piękne ale chyba nikogo nie zarzucimy stertą jednakowych poduch: w każde miejsce po kilka można dać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja proszę agres do wysyłki.
Pozdrawiam i czekam Applause Applause
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 6 sztuk. Z doszyciem więcej miałabym problem przed Wielkanocą, produkuję kartki na zamówienie Smile.
Gorzej z wypełnieniem, może jedną bym uszyła z resztek ociepliny, ale więcej nie mam.
Rzucę hasło w Klubie robótkowym w bibliotece, może któraś ma dostęp do tańszych poduszek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Jysku są poduchy po 9,95 zł rozmiar 70x80 cm 850g wypełnienia; małe 40x40 są po 2,95 zł 200 g.
Chyba się opłaca te duże wybebeszać jak ktoś ma szmatki na poszewki.

Muszę się zapisać u pana męża na wycieczkę do Wałbrzycha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam szmatki na poszewki, ale będę mogla poszyć dopiero po wyleczeniu ręki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co dalej? Cisza bowiem zapadła, nie wiem, czy doszywać poduszki i co z wkładami.
I może spotkałybyśmy się w celu omówienia szczegółów - ile, do kiedy itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszywaj, doszywaj! Z moją ręką już trochę lepiej i powolutku zaczynam pracować. Gotowych jest na pewno 30 (to te u mnie w domu), ale nie możemy ich wszystkich skierować do Górcu/Górca, bo dużo ma jednakowy wierzch (konie). Trzeba część odłożyć na później, dla innych placówek, a dodać takie, które się od nich różnią, żeby się dzieciom nie myliły.
Ja teraz szyję jaśki (wkłady), mam gotowych 8, trzeba będzie żeby kupić kilka większych poduch do rozsypania - Dorotka widziała tanie chyba w Jysku, a Anka w Ikei, jedno i drugie mam daleko.
Będę szyć wkłady jaśkowe do wypełnienia, tyle ile mi się uda. Docelowo ma być 38. Uwaga - to nie może być pierze! Nie mam inletu, robię jaśki do wypełnienia watą poliestrową czy czymś w tym rodzaju. Zastanawiałyśmy się raz przy telefonie z Dorotką, czy damy radę same zakupić tyle poduszek na wkłady. To rzeczywiście temat do dyskusji, ale jest na razie taka zimna pogoda, że wolałabym nigdzie się nie wybierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melduję, że jestem! Pozbyłam sie woreczka żółciowego a moje zdrówko wróciło do normy. Cały czas kombinuję z tymi wkładami do poduch, zaczęłam molestować rodzine i znajomych o datki na jaśki; zobaczymy ile nazbieram.
Do Górca pojadę ja tylko muszę oczywiście z moim mężem załatwić transport co nie jest takie proste wobec niekończącego się nigdy nawału pracy. Ale mam nadzieję, że przed świętami się wyrobię.
Irenko, jak masz czas i ochote to szyj, od przybytku głowa nie boli; zwłaszcza, że te koniny trzeba rozsądnie podzielić.
Ania bedzie po świętach swoje dzieci odwiedzć, więc na pewno nic sie nie zmarnuje i nie będzie długo czekać na chętnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie napisałam Dorocie wiadomość, że wykombinuję ze cztery wkłady. Umawiamy się z Dorotką na mini spotkanko.
Dorotko, zdrówka życzę.
Ja teraz jestem nieco uziemiona, bo córka wyprowadziła się do Wrocławia, a mąż wiadomo, chłop zapracowany. Ale jakby trzeba było to możemy pojechać z Tobą dostarczyć te poduchy.
Możemy umówić się, że wrocławianki dostarczą poduszki mojej córce, ona mi podrzuci. Albo spotkajmy się np w następną sobotę, może być u mnie Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poduchy sa u Gosi a ona jeszcze na zwolnieniu. Poza tym poduch jest sporo i nie chciałabym Gosieńki narażać na dźwiganie tego majdanu z ręką nie całkiem sprawną. Może uda mi się załatwić z moim mężem, że tam do niej przejazdem zawita i zabierze.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie; jak się nie uda to będziemy kombinować inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kiedy powinnam wysłać poszewki, wiem że nawaliłam trochę.Pobyt w szpitalu ( samotłumaczenie) ale małymi krokami się zmobilizuję i słowa dotrzymam i poszewki wyślę.

Pozdrawiam słonecznie Celina.
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeżarło gdzieś posta, który napisałam w zeszłym tygodniu.
Informowałam w nim, ze poduchy zawiezione. I jeszcze zostało 7 poszewek.
Jak znalazł będzie dla Ani, w "jej" domu dziecka mają duże zapotrzebowanie a ona będzie miała przez jakiś czas wiecej zajęć rodzinnych czyli zero czasu na szycie.
Celinko, nie martw sie spóźnieniem, poduchy się nie zmarnują.

Irenko, chciałam otworzyć w galerii nowy temat z poduchami dla Górca i wstawic fotki ale ja nie mogę; chyba nie mam takich uprawnień albo sie coś pokiełbasiło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Maj 02, 2011 12:22    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Projekty do realizacji w przyszłości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Dla innych i dla siebie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group