Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna Dla innych i dla siebie
patchworki szyte ku radości naszej i innych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Propozycja Gosi - dla Stowarzyszenia w Miliczu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Projekty do realizacji w przyszłości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 13:22    Temat postu: Propozycja Gosi - dla Stowarzyszenia w Miliczu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witajcie Koleżanki,
Z gotowych "paneli" od Magdalenki mam na razie sześć poduszek , i cały czas zastanawiałam się nad tym, co właściwie z nimi zrobić, kiedy już je uszyję.
Dzisiaj dodzwoniłam się do Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu, organizacja działa na terenie chyba trzech gmin, prowadzą przedszkole, dom dziennej opieki i jeszcze jakieś mieszkania, zapomniałam nazwę. Samo przedszkole to chyba ok. 70 dzieci. Pytałam, czy przyjęliby poduszki dla nich, i tak się umówiłam, że kiedy będę miała jakąś partię gotowych, wyślę do nich (a może sama się tam wybiorę, ale to pieśń przyszłości; zależy czy będą dobre połączenia). A oni porozdzielają między dzieci.
Mam pytanie do Ani, czy się zgadza, żeby poduszki z materiałów od Magdalenki posłać do Milicza, i do Was wszystkich, czy macie ochotę uszyć jedną albo więcej poduszek dla tych dzieci.
Oczywiście jeśli Ania nie zechce tych szmatek dla Milicza przeznaczyć, to będę szukać czegoś innego na poduszki.
Same poszewki to mają być, powiedziałam, że jaśki muszą dać rodzice; wiek dzieci jest różny, od takich całkiem maleńkich, więc najróżniejsze obrazki się nadadzą. Żadnych terminów nie trzeba przestrzegać, bo nie obiecałam na żaden termin.
O tym stowarzyszeniu dowiedziałam się z TV Wrocław, kiedyś widziałam jakąś planszę zachęcającą do oddania 1% podatku dla tej organizacji.
Pozdrawiam Was serdecznie "powakacyjnie",


To treść majla, którego dostałam od Gosi, mam nadzieję, że nie pogniewa się, że wrzuciłam go w całości, ale to najlepiej oddaje sprawę.
Jeśli chcecie wziąć udział, proszę o info w tym temacie, to założę osobny temat do szycia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 13:22    Temat postu:

Powrót do góry
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to piszę, że ja się piszę. Mr. Green

Kto jeszcze Question Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
dorota
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 510
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też!
Już wykopałam moją porcję koników, delfinków i innego zwierza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danuti43
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 40
Skąd: Lubin

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też nieśmiało się zgłaszam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hania61
mistrz
mistrz


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też ja też Mr. Green cusik uszyję , jeszcze nie wiem ile ale coś będzie Mr. Green
_________________
Uśmiech to najpiękniejsza rzecz,
jaką może dać człowiek człowiekowi...



www.haft.info.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też się piszę, ale proszę podac termin cobym się wyrobiła
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hania61
mistrz
mistrz


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posłusznie melduję że zabrałam się za podusie Mr. Green sztuk trzech będzie na bank bo są na etapie - no pospinane agrafkami do przepikowania i zeszycia do kupy tyłu i przodu Mr. Green Mr. Green a co jeszcze wyjdzie to sie zobaczy Mr. Green
_________________
Uśmiech to najpiękniejsza rzecz,
jaką może dać człowiek człowiekowi...



www.haft.info.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 07:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja poproszę adres gdzie mam wysłać poduszki
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie pytałam o adres; zadzwonię w przyszłym tygodniu, dowiem się i napiszę, dobrze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, wydaje mi sie że trzeba by było się skupić na pewnej ilosci z danej grupy dzieci. Bo jak w grupie bedzie 20 dzieci a dostanie tylko 10.
Wyjazd mój do Pabrade koło Wilna był uzalezniony od tego aż będę miała 200 sztuk poduszek ( bo tyle jest tam dzieci). Zależało nam aby wszystkie dzieci dostały bo jak robić selekcje komu dać a komu nie.
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam, żeby tak zrobić: zawozić lub wysyłać kolejne partie poduszek (z tym, ze mają to być same poszewki, bez jaśków w środku), a ich rozdział powierzyc osobom ze Stowarzyszenia, które pracują na miejscu z dziećmi.
Te dzieci nie mieszkają wspólnie, więc sytuacja jest inna niż w przypadku Domu Dziecka. Każde dziecko, myślę, dostanie swoją poduszkę do domu. Zresztą nie może być inaczej, bo część poduszek jest uszytych z jednakowych paneli i choć mają trochę różne wykończenia i różne "spody", to z wierzchu wyglądają podobnie.
Ile dzieci ma pod opieką Stowarzyszenie, nawet nie wiem. Dzwoniłam tam tylko raz i nie chciałam zbyt wnikliwie wypytywac - w końcu kim dla nich jetstem, żeby tak dokładne wiadomości zbierać. Myślę, że dowiem się może trochę więcej, gdy wybiorę się z pierwszą partią poduszek: chciałabym je zawieźć i poznać "ekipę". Przywożąc prezenty dla dzieci, mogłabym zadać jakieś pytania i oczekiwać na nie odpowiedzi.
We wstępnej rozmowie dowiedziałam się, że w przedszkolu mają pod opieką ok. 70 dzieci, i nie wiem, czy one wszystkie są niepełnosprawne, czy też przedszkole ma może "grupy integracyjne". Wspomniano także o tym, że niektóre dzieci są całkiem malutkie, niepełnosprawne, i do przedszkola jeszcze nie chodza, ale stowarzyszenie o nich wie (i pewnie wmiarę potrzeby otacza opieką). Dla rodziców tych dzieci poduszka byłaby rodzajem "wsparcia duchowego", ale głupio mi było domagać się podania liczby tych dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu, ja myślę, że powinnaś jednak spytać, ile konkretnie dzieci jest niepełnosprawnych ,bo to dla nich mają być poduszki. Ja zawsze myślę o wszystkich problemach i przychodzi mi na myśl, że niektóre poduszki mogą trafić niekoniecznie do chorych dzieci. A my będziemy szyły i szyły i szyły, bo powiedzą, że jakieś dziecko jeszcze nie dostało.
Powinniśmy zadecydować, że np w pierwszej partii trafi 20 poduszek do 20 dzieci z grupy najmłodszych. Trzeba to jakoś usystematyzować, żeby nie było, że np w grupie jest 21 dzieci, a my dałyśmy 20 poduszek.
Ja przygotowywałabym poduszki dla całej konkretnej grupy, bo dzieci patrzą i będzie im przykro, że koleżanka dostała, a ona nie. Do maluchów nie przemawia argument, że ono tez dostanie, ale później.
Myślę, że pytanie o ilość dzieci jest całkiem na miejscu i nie ma co się certolić. ta wiedza jest nam potrzebna, by akcję ukonkretyzować.
Pytaj o ilość dzieci w grupach, o stopień niepełnosprawności itp. I niech Ci nie będzie głupio Applause , w końcu występujesz jako darczyńca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Celina
mistrz
mistrz


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 75
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za odzew co do ilości poduszek.Czekam na dalsze informacje i adres
_________________
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu, poduszki mam gotowe, na razie 6 sztuk. Czy mam je wysłać do Ciebie pocztą, bo nie mam jak dostarczyć do Wrocławia. Chyba, że nic pilnego to poczekam na okazję.
Jutro wstawię fotki. Nie jest to mistrzostwo, ale nawet nieźle wyszło.
Część z nich szyła moja Mama, ale nie bardzo jej wyszło. Poprawiłam co mogłam, ale będziesz musiała ocenić, czy tak może być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie chyba nie wysyłaj, chyba nie uda się przed świętami wszystkiego obgadać; w ogóle czekam na jakąś odpowiedź od nich.
Wolałabym nie robić w domu magazynu, tylko przesyłać stopniowo, ale nie będę wysyłać bez uzgodnienia ze Stowarzyszeniem. Gdybym miała jakieś nowe wiadomości, gdyby trzeba było szybko wysyłać, wtedy do Ciebie napiszę albo zadzwonię.
Co do tego, czy się nadają czy nie, proszę, żebyś sama krytycznie obejrzała i oceniła. Szkoda by było, gdyby jakaś poduszka "zmarnowała się", jeśli może dać radość dzieciakowi. Może wystarczy mała poprawka. Ale nie wyobrażam sobie, żebym musiała wszystkie wymagające poprawek sama przeszywać, na to nie bardzo mam czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama






Wysłany: Wto Gru 14, 2010 21:35    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Projekty do realizacji w przyszłości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Dla innych i dla siebie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group