Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna Dla innych i dla siebie
patchworki szyte ku radości naszej i innych
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dla Dawida
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Indywidualne patchworki dla innych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zaczynam dyskusję. Zgodnie z propozycjami - niech będzie kratka. Ja proponuje kolory granat, niebieski, czerwony, żółty, trochę czarnego (mój mąż ma taką fajną koszulę, na pewno już mu sie znudziła Razz ).
Wzór to kwadraty 24x24 całe (znaczy sie w kratke) i kwadraty z 9 małych.

Co Wy na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Cze 09, 2008 10:20    Temat postu:

Powrót do góry
Gosia
mistrz
mistrz


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 316
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloki z 9, ale chyba mogą być też z czterech?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą być i z czterech, ale jakoś tak mi pasowało, żeby po bokach było tak samo, wtedy łatwiej dopasować gładkie obok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
kankanka
mistrz
mistrz


Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbieram więc kratki
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była jeszcze informacja o Dawidzie, ale przy przenoszeniu tematu gdzieś mi ukradło Doh . Zaraz sie poprawię i napisze od nowa Bye
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid ma 19 lat. Dwa lata temu uległ wypadkowi i w tej chwili jest prawie całkowicie sparaliżowany.
To strona o nim.
http://hospicjumzarow.fm.interia.pl/pomoc.html

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli kształt kołdry ustala mi się w mózgu.

Kolory kołdry to niebieski (do granatu), żółty (ale taki zgaszony), czerwony, słowem wiele kolorów (za wyjątkiem brązu, bo go nie lubię).Nie jest to bardzo jaskrawo, bo szukałam kratek spokojniejszych niż na moją kordełę. Na razie przymierzam szmatki, co do czego pasuje, szukam tropszke ciemniejszych, żeby za jasno nie było. Wymyśliłam coś w rodzaju szachownicy, ale wielokolorowej. Małe kwadraty zszywane stopniowo, jakby w szachownice. Znaczy kolory łączone rogami. Nie wiem czy jasno piszę. Jak rozrysuje to zeskanuje. Musze tylko siąść i rozrysować, żeby policzyć ile takich kwadratów potrzebuję i jak to kolorami dopasować, bo z koszul to dużo jednakowych nie wyjdzie.

Obawiam się, że jeszcze ze dwa razy zmienię zdanie.
Napis wyszywa Hania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
hania61
mistrz
mistrz


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irenko siem zarejestrowałam i buszuję po forum Moving Green i poczytałam stronę Dawida , ten napis - same litery to będzie miał wym: 22,5 x 3,5 cm przed praniem , ale czy pasowałoby Ci do koncepcji wyhafcenie jakich malutkich np fiacików ( same kontury) koło napisu ?? bo na tej stronce Dawid pisze że lubił naprawiać samochody i tegoż fiacika wspomina właśnie [img][img] ciekawe czy się fota wkleiła , jeśli tak to napis narazie tak wygląda od jutra zacznie się w kolory ubierać , sie nie spiesz z tymi fiacikami bo to zawsze dorobić można ale gdyby co to taki pomysł mi pszyszedł
, no ide dalej buszować Moving Green [/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haniu, fiaciki mogą byc jak najbardziej. Im więcej rzeczy będzie tym bardziej patchwork będzie ciejkawy. Przyznam się, że szukam wzorków fiacika na PP. też byłoby fajnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
hania61
mistrz
mistrz


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irenko kilka fotrk fiacików na meila Ci posłałam , i też coś w rodzaju szkicu na makiete malucha - może z tego jakie PP wymóżdżysz Moving Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 07:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępny projekt. Oczywiście niestety musi ulec duuuuuuuuuużej modyfikacji, bo z jednej koszuli nijak nie da się wyciąć 19 kwadratów 12x12 cm. Kolory oczywiście nie takie,chodziło mi tylko o sposób przechodzenia kwadratów.
Haniu, jednego fiacika sobie przerobiłam na wzór krzyżykowy, PP to jednak zbyt skomplikowane, bo nie wiem, jak szyby zrobić.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
hania61
mistrz
mistrz


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irenko imię tak wygląda

były jeszcze szlaczki naokoło ale uznałam że dla 19-latka zbyt cukierkowo to wyszło i wyprułam , chcę jeszcze fiacika ( kwadrat), albo taki pasek ( - wymiary tak jak imię) z malutkimi fiacikami , co by Ci bardziej pasowało , tyle że teraz mam zamówione kartki ślubne i dłubię kartki , ale myślę że zdążę i autka dohafcić.


Haniu, przepraszam, że się wtrąciłam do Twojego postu, poprawiłam wklejenie obrazków.
Żeby wkleić obrazek klikasz prawym na obrazku np w fotosiku, wybierasz właściwości i tam masz adres. kopiujesz go, wracasz na forum, klikasz na IMG, wklejasz adres, klikasz jeszcze raz na img i gotowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haniu, imię bardzo ładnie wyszło. Spokojnie możesz hafcić fiaciki, bo to jeszcze chwilę potrwa, zanim zaczne szyć. Wprawdzie od poniedziałku jestem na urlopie, ale musze odgruzować mieszkanie.
Ja wyszywam fiacika konturowego, nawet fajnie wychodzi.

Acha, wyszywaj co Ci pasuje, co dostane to dopasuję. Nawet rozmiar nieistotny, bo jak za mało to obszyję ramką, a jak za dużo to wpasuję w dwa rzędy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem






Tak mniej więcej wyglądają kwadraty na kołdrę dla Dawida. Po zeszyciu powinny mieć rozmiar 12x12 cm. Teraz przekładam i przymierzam już drugi dzień, bo nijak mi to kolorystycznie nie pasuje do tego co sobie umyśliłam. I z niektórych wzorów mam troszkę za mało kwadratów, więc muszę pokombinować. I już widzę, że fiacik, którego wyszywam nijak mi tu nie będzie pasował, bo na białym tle czarny kontur to mi jakoś nie pasuje. Ale wyszyje do końca i przymierzę. Może nie będzie tak źle?

No i zastanawiam się, czy nie rozdzielić kwadratów jednolitym kolorem - takie ramki 2 cm? Sama już nie wiem Bow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
irenka
administrator
administrator


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 397
Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępnie będzie wyglądać to tak.





Chyba, że jeszcze mi sie coś odmieni. Moving Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Sob Lip 26, 2008 13:54    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla innych i dla siebie Strona Główna -> Indywidualne patchworki dla innych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Dla innych i dla siebie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group